PROJECT № 108.

Stevia production technology

City: Kyiv region

Project manager: Mykola Roik

Degree of readiness: Prototype




The project aims to create an innovative technology for growing high-yield stevia with a high content of stevioside - a raw material for the production of natural sugar substitutes in unnatural agro-climatic conditions for stevia.


Video presentation of the project

 


Project presentation in PDF format >>>

 






FOR THE JURY >>>                                               FOR INVESTORS >>>

You can ask your questions about the project through the comments form



Comments

  1. The presentation slides should warn you that stevia sugar substitute can have serious side effects when used without a doctor's approval. You must list the side effects. Yours sincerely, Vic.

    ReplyDelete
    Replies
    1. У 2010 р. Європейський офіційний орган з харчової безпеки (EFSA) оцінив безпеку використання стевіол-глікозидів і встановив для них допустиме добове споживання (ДДС), яке складає 4,4 г/добу для дорослих і дітей або 75 мг/кг людського тіла (ЛТ). Згідно наукових досліджень оптимальним нормованим значенням споживання листків стевії сушених є 5–15 г, тобто згідно ДДС – це становить 250 мг листків сушених /кг ЛТ, що узгоджується з встановленою нормою у 2008 р Об'єднаним експертним комітетом ФАО/ВООЗ з харчових добавок (JECFA). ДДС ребаудиозиду А із ступенем чистоти 98,7% повинна становити 5 мг/кг для дорослих та 1,64 мг/кг для дітей або людей хворих на різні форми цукрового діабету. Токсикологічні дослідження продемонстрували, що дані речовини не генотоксичні, не канцерогенні і не пов'язані з шкідливими наслідками для репродуктивної системи або розвитку дітей. За дослідженнями вчених, глікомічний індекс для стевії становить для нормальної людини 55,5, для людини хворої на цукровий діабет – 61,1.
      У 2011 р. дозвіл на реалізацію речовин дитерпенових глікозидів отримано від Європейської Комісії. У Франції для виробництва харчових продуктів та напоїв, де крупним споживачем є компанія Coca-Cola, використовується Truvia Rebiana у виробництві напою Fanta Still та фруктових соків Eckes-Granini з брендовою назвою Rea і Joker. Компанія Danone використовує дитерпенові глікозиди у виробництві йогуртів Taillefine. У 2012 р. розпочато виробництво підсилювача солодкості з одночасним зниженням калорійності цукру з дитерпенових глікозидів листків сушених Компаніями Senomyx і Redpoint Bio. Програма солодкого смаку (Sweet Taste Programme) Компанії Senomyx отримала законодавче затвердження США. 2012 рік став «переломним» у світовому розвитку цукрової галузі: вперше заключаються альянси між виробниками-дистриб′ютерами цукру та виробниками підсилювачів смаку з листків стевії сушених. Такі підсолоджувачі доповнюють цукор та заміняють його в харчових продуктах на 10–20%.

      Відповідно, за дотримання встановленою нормою у 2008 р Об'єднаним експертним комітетом ФАО/ВООЗ з харчових добавок (JECFA) щодо вживання дитерпенових глікозидів у чистому виді та у листках або продуктах їх переробки відповідно до встановлених норм не буде шкідливим для людського організму.

      Delete
  2. I believe that biotech production of stevia is beginning to replace natural extraction from stevia leaves as a source of stevia. What is your strategy for competing with this new competitive challenge?

    ReplyDelete

Post a Comment